Skip to content

502 Harrison StPassaic, NJ 07055

Last Sale Date
May 19, 2011

Property Information

Block2185.01
Lot27

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$12,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$520+3.1%
2024$505+6.5%
2023$474+0.8%
2022$470+1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook B160, Page 125

Property Sale

Sale
$112,500
DeedBook O133, Page 596