Skip to content

400 Highland AvePassaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jul 12, 2017

Property Information

Block2187.01
Lot6

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$235+3.0%
2024$228+6.5%
2023$214+0.8%
2022$213+1.5%
Property History

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 3195, Page 6Recorded11/29/2017

Property Sale

Sale
$735,000
DeedBook X157, Page 124