Skip to content

141 BroadwayPassaic City, NJ

Commercial

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
May 10, 2022

Property Information

Block2203
Lot7.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S/ROOMING HOUS
Dwellings---
ZoningC-R
Sq Footage2,947
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,200
71%
Improvement Value:$58,400
29%
Total Assessment$198,600

Sale
$600,000

To:

Sq Ft2,947DeedBook 4315, Page 243