Skip to content

460 Passaic AvePassaic, NJ 07055

Built 1900

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block3303.02
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 B
Dwellings---
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,800
51%
Improvement Value:$219,000
49%
Total Assessment$446,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1900