Skip to content

66 Van Winkle AvePassaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block4061.01
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2/RETAIL/1APT
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,200
29%
Improvement Value:$191,900
71%
Total Assessment$271,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,177+3.0%
2024$10,855+6.5%
2023$10,193+0.8%
2022$10,115+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0