Skip to content

225 Central Avers SPassaic, NJ 07055

Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 1991

Property Information

Block4102.01
Lot12

Dwellings---
ZoningM-1
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
100%
Improvement Value:$100
0%
Total Assessment$46,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,901+3.0%
2024$1,846+6.5%
2023$1,733+0.8%
2022$1,720+1.5%
Property History

No events match the selected filters.