Skip to content

65 Central AvePassaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block4111.01
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 2 CB B
Dwellings---
ZoningM-1
Sq Footage---
Acreage1.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$537,400
25%
Improvement Value:$1,613,800
75%
Total Assessment$2,151,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$88,694+3.0%
2024$86,134+6.5%
2023$80,885+0.8%
2022$80,261+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0