Skip to content

Reas 810-814 Main AvePassaic, NJ 07055

Vacant Land

Last Sale Price
$750,000
Last Sale Date
Mar 30, 2006

Property Information

Block4112
Lot20.01

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,596+3.0%
2024$1,550+6.5%
2023$1,455+0.8%
2022$1,444+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$750,000

To:

DeedBook 1210, Page 11