Skip to content

332-350 Preakness AvePaterson, NJ 07502

Commercial

Last Sale Price
$9,950,000
Last Sale Date
Aug 18, 2017

Property Information

Block1204
Lot8

Assessment

Land Value:$1,911,200
43%
Improvement Value:$2,536,400
57%
Total Assessment$4,447,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$226,605+3.9%
2024$218,066+9.5%
2023$199,075+7.2%
2022$185,687+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$9,950,000

To:

DeedBook 3131, Page 13

Property Sale

SaleMulti
$3,000,000
DeedBook D1893, Page 143

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook D980, Page 201