Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
10-36 Lowe StPaterson, NJ 07522
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 18, 2021
Property Information
Block1801
Lot4.01
Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$414,000
78%
Improvement Value:$117,400
22%
Total Assessment$531,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $27,075 | +3.9% |
| 2024 | $26,055 | +9.5% |
| 2023 | $23,785 | +7.2% |
| 2022 | $22,186 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.