Skip to content

157-169 E 5th StPaterson, NJ 07524

Vacant Land

Last Sale Price
$288,400
Last Sale Date
Mar 24, 2005

Property Information

Block1807
Lot5.01

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage2.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$577,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$577,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,444+3.9%
2024$28,334+9.5%
2023$25,867+7.2%
2022$24,127+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$288,400

To:

DeedBook 97, Page 58