Skip to content

102-104 E 18th StPaterson, NJ 07524

Last Sale Price
$91,000
Last Sale Date
Dec 19, 2011

Property Information

Block2206
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,802
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
25%
Improvement Value:$127,100
75%
Total Assessment$169,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,636+3.9%
2024$8,311+9.5%
2023$7,587+7.2%
2022$7,077+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$91,000

To:

Sq Ft1,802DeedBook 2148, Page 239

Property Sale

Sale
$386,000
DeedBook D1086, Page 248