Skip to content

88 E 25th StPaterson, NJ 07514

Commercial

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Jan 31, 2025

Property Information

Block2415
Lot8

Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
88%
Improvement Value:$3,000
12%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,024+4.9%
2024$976+12.3%
2023$869+9.5%
2022$794+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

To:

DeedBook 4847, Page 289