Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
375 E 18th StPaterson, NJ 07524
Last Sale Date
Oct 12, 2001
Property Information
Block2701
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class45
Description2 F 2G
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,620
Acreage0.09
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$22,000
8%
Improvement Value:$248,400
92%
Total Assessment$270,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,777 | +3.9% |
| 2024 | $13,258 | +9.5% |
| 2023 | $12,103 | +7.2% |
| 2022 | $11,289 | +3.3% |
Property History
No events match the selected filters.