Skip to content

77 Warren StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Jun 24, 2009

Property Information

Block2901
Lot11

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
74%
Improvement Value:$12,300
26%
Total Assessment$47,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,410+3.9%
2024$2,319+9.5%
2023$2,117+7.2%
2022$1,975+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$800,000

To:

DeedBook 1784, Page 191