Skip to content

4-22 Erie StPaterson, NJ 07524

Last Sale Date
Nov 29, 2017

Property Information

Block2903
Lot26
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 CB
Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage1.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$646,900
46%
Improvement Value:$753,100
54%
Total Assessment$1,400,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$71,330+3.9%
2024$68,642-7.7%
2023$74,369+7.2%
2022$69,368+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$300,000

To:

Sq Ft42,163DeedBook 3273, Page 157

Property Sale

SaleMulti
$5,600,000
DeedBook X124, Page 577