Skip to content

328-332 9th Ave(Unit C0007)Paterson, NJ 07514

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Dec 20, 2021

Property Information

Block3304
Lot2
QualifierC0007
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
Description2 B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
48%
Improvement Value:$43,400
52%
Total Assessment$83,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,249+3.9%
2024$4,089+9.5%
2023$3,733+7.2%
2022$3,482+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000

To:

Sq Ft650DeedBook 4212, Page 196

Property Sale

Sale
$132,000
DeedBook D1433, Page 97

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook D906, Page 47