Skip to content

328-332 11th AvePaterson, NJ 07514

Last Sale Date
Jul 20, 2018

Property Information

Block3401
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 F
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage3,470
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,000
28%
Improvement Value:$209,400
72%
Total Assessment$292,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,898+3.9%
2024$14,336+9.5%
2023$13,088+7.2%
2022$12,208+4.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook Z161, Page 327