Skip to content

219-221 Graham AvePaterson, NJ 07504

Commercial

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Mar 2, 2001

Property Information

Block3506
Lot43
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2.5F 2G
Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage4,844
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$107,500
36%
Improvement Value:$187,800
64%
Total Assessment$295,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,046+3.9%
2024$14,479+9.5%
2023$13,218+7.2%
2022$12,329+5.0%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

To:

Sq Ft4,844DeedBook 224, Page 207