Skip to content

282 Hamilton Avenue(Unit C002)Paterson, NJ 07501

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2020

Property Information

Block3513
Lot12
QualifierC002
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1123 SF 2 BDRM
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$3,903+7.2%
2022$3,641+3.4%
2021$3,522
Property History

No events match the selected filters.