Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
4-6 Godwin AvePaterson, NJ 07501
Last Sale Date
Dec 22, 1995
Property Information
Block3606
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2 B
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage6,520
Acreage0.11
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$107,500
36%
Improvement Value:$191,200
64%
Total Assessment$298,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $15,219 | +3.9% |
| 2024 | $14,645 | +9.5% |
| 2023 | $13,370 | +7.2% |
| 2022 | $12,471 | +8.2% |
Property History
No events match the selected filters.