Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
175 Broadway(Unit C0001)Paterson, NJ 07505
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2019
Property Information
Block3707
Lot3
QualifierC0001
Assessment
Land Value:$24,700
11%
Improvement Value:$207,000
89%
Total Assessment$231,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,805 | +3.9% |
| 2024 | $11,360 | +9.5% |
| 2023 | $10,371 | +7.2% |
| 2022 | $9,673 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.