Skip to content

648-650 E 25th StPaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Mar 25, 1996

Property Information

Block3805
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 F O2F
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage7,055
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,000
16%
Improvement Value:$337,600
84%
Total Assessment$399,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,360+3.9%
2024$19,592+9.5%
2023$17,886+7.2%
2022$16,683+1.2%
Property History

No events match the selected filters.