Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
103 N 3rd Street(Unit C002)Paterson, NJ 07522
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2021
Property Information
Block409
Lot9
QualifierC002
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description804 SF 3 BDRM
Assessment
Land Value:$23,200
28%
Improvement Value:$59,200
72%
Total Assessment$82,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,198 | +3.9% |
| 2024 | $4,040 | +9.5% |
| 2023 | $3,688 | +7.2% |
| 2022 | $3,440 | +3.5% |
Property History
No events match the selected filters.