Skip to content

380 Graham AvePaterson, NJ 07501

Commercial

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jun 20, 2003

Property Information

Block4212
Lot27

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,100
78%
Improvement Value:$14,500
22%
Total Assessment$66,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,393+3.9%
2024$3,265+9.5%
2023$2,981+7.2%
2022$2,781+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

DeedBook 620, Page 96