Skip to content

186-190 Ellison StPaterson, NJ 07505

Public School

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
May 9, 1985

Property Information

Block4405
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$810,400
21%
Improvement Value:$2,975,100
79%
Total Assessment$3,785,500

Sale
$300,000

To:

DeedBook 114, Page 351