Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
11-14 Spruce StPaterson, NJ 07501
Last Sale Date
Jan 15, 2015
Property Information
Block4609
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionL13
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,204
Acreage0.21
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$427,300
71%
Improvement Value:$172,800
29%
Total Assessment$600,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.