Skip to content

91 Jersey StPaterson, NJ 07501

Commercial

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
May 7, 2024

Property Information

Block4711
Lot22

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,200
81%
Improvement Value:$14,900
19%
Total Assessment$79,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,030+3.9%
2024$3,878+9.5%
2023$3,541+7.2%
2022$3,302+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$5,000

To:

DeedBook 4710, Page 215