Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
159 Sussex StPaterson, NJ 07503
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 5, 2012
Property Information
Block5410
Lot13
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage4,146
Acreage0.07
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$52,100
13%
Improvement Value:$354,000
87%
Total Assessment$406,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $20,691 | +3.9% |
| 2024 | $19,911 | +9.5% |
| 2023 | $18,177 | +7.2% |
| 2022 | $16,955 | +1.1% |
Property History
No events match the selected filters.