Skip to content

234 Spring StPaterson, NJ 07503

Other Exempt

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Jan 20, 1998

Property Information

Block5805
Lot2

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,500
82%
Improvement Value:$14,000
18%
Total Assessment$76,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$3,194+1.0%
2021$3,163+0.3%
2020$3,154+14.3%
2019$2,758-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

To:

DeedBook 153, Page 10