Skip to content

192-194 Jackson StPaterson, NJ 07503

Last Sale Price
$121,000
Last Sale Date
Oct 20, 2003

Property Information

Block5809
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 B
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage1,760
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,000
16%
Improvement Value:$158,400
84%
Total Assessment$189,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,650+3.9%
2024$9,286+9.5%
2023$8,478+7.2%
2022$7,907+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$121,000

To:

Sq Ft1,760DeedBook 728, Page 181