Skip to content

195-197 W BroadwayPaterson, NJ 07522

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2023

Property Information

Block608
Lot13

Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,523+3.9%
2024$1,466+9.5%
2023$1,338+7.2%
2022$1,248+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$18,700

From:

To:

DeedBook 3347, Page 1Recorded7/6/2018