Skip to content

Pt 92- Pt 96 Coral StPaterson, NJ 07522

Vacant Land

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Dec 16, 2020

Property Information

Block608
Lot26.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionNEW 23 APTS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$42,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,150+3.9%
2024$2,069+9.5%
2023$1,889+7.2%
2022$1,762+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000

To:

DeedBook 3933, Page 58

Property Sale

Sale
$60,000

From:

To:

DeedBook 3488, Page 228Recorded1/10/2019