Skip to content

403-409 Sussex StPaterson City, NJ

Commercial

Last Sale Price
$3,500,000
Last Sale Date
Jun 19, 2019

Property Information

Block6902
Lot21.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description20 YR ABATMENT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$317,600
20%
Improvement Value:$1,287,700
80%
Total Assessment$1,605,300

Sale
$3,500,000

To:

DeedBook 3600, Page 56

Property Sale

Sale
$3,500,000

From:

To:

DeedBook 3600, Page 56Recorded6/19/2019