Skip to content

455-467 Getty AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Jan 18, 2020

Property Information

Block7004
Lot2.02

Sq Footage---
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$703,800
33%
Improvement Value:$1,411,500
67%
Total Assessment$2,115,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$107,775+3.9%
2024$103,713+9.5%
2023$94,681+7.2%
2022$88,314+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0