Skip to content

27-37 Michigan AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Jun 9, 2015

Property Information

Block7013
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage5,322
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
8%
Improvement Value:$2,008,100
92%
Total Assessment$2,188,100

Sale
$1,200,000

To:

Sq Ft5,322DeedBook 2656, Page 248

Property Sale

SaleMulti
$1,200,000

From:

To:

DeedBook 2550, Page 266Recorded11/17/2014

Also conveyed in this deed

2 parcels