Skip to content

306-320 West Railway AvePaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$48,000
Last Sale Date
Oct 3, 2001

Property Information

Block7118
Lot3

Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,400
77%
Improvement Value:$27,300
23%
Total Assessment$117,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,997+3.9%
2024$5,771+9.5%
2023$5,268+7.2%
2022$4,914+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$48,000

To:

DeedBook 357, Page 106