Skip to content

10 Lehigh AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Jul 27, 2016

Property Information

Block7210
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
Description1 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage656
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
46%
Improvement Value:$52,800
54%
Total Assessment$97,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,988+3.9%
2024$4,800+9.5%
2023$4,382+7.2%
2022$4,087+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000

To:

Sq Ft656DeedBook 2881, Page 229