Skip to content

625-629 E 35th StPaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Sep 21, 1982

Property Information

Block7506
Lot4

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,700
86%
Improvement Value:$14,600
14%
Total Assessment$104,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,314+3.9%
2024$5,114+9.5%
2023$4,668+7.2%
2022$4,355+1.0%
Property History

No events match the selected filters.