Skip to content

Main Bld 1kPaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Feb 28, 2020

Property Information

Block8503
Lot1
QualifierC111
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO 1K
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,600
10%
Improvement Value:$135,400
90%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,643+3.9%
2024$7,355+9.5%
2023$6,714+7.2%
2022$6,263-11.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0