Skip to content

Main Bld 2ePaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Dec 3, 2020

Property Information

Block8503
Lot1
QualifierC205
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO 2E
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
10%
Improvement Value:$180,000
90%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,190+3.9%
2024$9,806+9.5%
2023$8,952+7.2%
2022$8,350-14.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0