Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Main Bld 3bPaterson, NJ 07504
Last Sale Date
Mar 6, 2013
Property Information
Block8503
Lot1
QualifierC302
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO 3B
Assessment
Land Value:$215,800
13%
Improvement Value:$1,434,200
87%
Total Assessment$1,650,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $84,068 | +3.9% |
| 2024 | $80,900 | +9.5% |
| 2023 | $73,854 | +7.2% |
| 2022 | $68,888 | -12.3% |
Property History
No events match the selected filters.