Skip to content

Main Bld 5dPaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Jan 15, 2020

Property Information

Block8503
Lot1
QualifierC504
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO 5D
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,300
12%
Improvement Value:$457,700
88%
Total Assessment$520,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,494+3.9%
2024$25,496+9.5%
2023$23,275+7.2%
2022$21,710-15.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0