Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
935-937 E 26th StPaterson, NJ 07513
Last Sale Date
Apr 23, 1995
Property Information
Block8908
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class45
Description2 F 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,156
Acreage0.08
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$57,900
24%
Improvement Value:$180,600
76%
Total Assessment$238,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $12,152 | +3.9% |
| 2024 | $11,694 | +9.5% |
| 2023 | $10,675 | +7.2% |
| 2022 | $9,957 | +3.3% |
Property History
No events match the selected filters.