Skip to content

884-886 E 28th StPaterson, NJ 07513

Last Sale Date
Mar 24, 1992

Property Information

Block8909
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,634
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,100
28%
Improvement Value:$155,100
72%
Total Assessment$214,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,913+3.9%
2024$10,502+9.5%
2023$9,588+7.2%
2022$8,943+3.3%
Property History

No events match the selected filters.