Skip to content

102-104 Sheridan AvePaterson, NJ 07502

Last Sale Price
$287,000
Last Sale Date
May 25, 2006

Property Information

Block907
Lot32.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,600
88%
Improvement Value:$2,400
12%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,019+3.9%
2024$981+9.5%
2023$895+7.2%
2022$835+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$287,000

To:

DeedBook 1248, Page 143