Skip to content

455 Union AvePaterson, NJ 07522

Commercial

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Aug 12, 2011

Property Information

Block909
Lot26

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,500
73%
Improvement Value:$21,100
27%
Total Assessment$78,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,005+3.9%
2024$3,854+9.5%
2023$3,518+7.2%
2022$3,282+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 2089, Page 196

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook D1132, Page 287