Skip to content

2 Greg CourtWayne, NJ 07470

Built 2023
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 5, 2022

Property Information

Block1005
Lot55.01

Zoning---
Sq Footage4,119
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$124,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$124,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,397+4.0%
2024$7,113+1.2%
2023$7,026+0.4%
2022$6,995+2.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 4269, Page 84Recorded3/21/2022