Skip to content

5 Greg CourtWayne, NJ 07470

Built 2018

Last Sale Price
$860,000
Last Sale Date
Jul 17, 2018

Property Information

Block1005
Lot55.03

Zoning---
Sq Footage4,076
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,600
29%
Improvement Value:$307,900
71%
Total Assessment$436,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,954+4.0%
2024$24,959+1.2%
2023$24,654+0.4%
2022$24,544+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$860,000

To:

Sq Ft4,076DeedBook 3375, Page 100

Property Built

Built

Year Built: 2018