Skip to content

1 Osborne TerrWayne, NJ 07470

Built 1990

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 19, 1986

Property Information

Block1321
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
DescriptionCONTEMPORARY
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage4,052
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,900
21%
Improvement Value:$291,000
79%
Total Assessment$369,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,994+4.0%
2024$21,151+1.2%
2023$20,892+0.4%
2022$20,799+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990